20
Kwi
2016
0

Think Tank na Uniwersytecie Śląskim za nami!

/

Kolejne spotkanie Energetycznego Think Tanku za nami. Oczywiście nie uważamy tego za powód do, mówiąc kolokwialnie, odhaczenia kolejnej daty w kalendarzu, ale podsumowania pewnego etapu naszych spotkań. Udało nam się zebrać w jednym miejscu przedstawicieli nauki, branży energetycznej oraz tych wszystkich, dla których problem niskiej emisji to realne zagadnienie, wpływające na naszą codzienność.

Przeszliśmy od etapu poznawania się i wymiany doświadczeń do planowania konkretnych działań. Nie bez znaczenia jest tu fakt, że gospodarzem ostatniego spotkania był Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego, jednostka bardzo zasłużona dla działań zmierzających do poprawy stanu powietrza, którym oddychamy.
19 kwietnia zebraliśmy się po raz kolejny: energetycy, producenci urządzeń grzewczych, instalatorzy, specjaliści od smart cities, systemów magazynowania energii i wreszcie naukowcy, aby przygotować konkretne propozycje w zakresie projektów zmierzających do poprawy jakości powietrza. O szczegółach będziemy informowali na bieżąco, to kwestia kilku nadchodzących tygodni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z nami. Czekamy na wszelkie sugestie i pomysły. Kolejne spotkanie Energetycznego TT wkrótce.

A teraz kilka zdjęć:

energetyczny tt Uczestnicy podczas obrad

energetyczny think tank Wycieczka po obiekcie laboratorium UŚ

DSCN7334 Cykl prelekcji dla uczestników

Napisz komentarz